Індія з давніх пір славиться своїми унікальними ступінчастими колодязями. Ці унікальні споруди будують тільки в цій країні. Більше інших прославився колодязь
Чанд Баорі (Chand Baori). Він такий великий, що в нього може легко поміститися 13-поверховий будинок.
Придумали ці унікальні споруди стародавні індійські племена. Оригінальна назва диво-колодязів - Баорі.
Через сильну посуху і дефіцит водних джерел колодязі доводилося робити дуже глибокими.
Також тут будувалися спеціальні резервуари для того, щоб збирати дощову воду.
Для древніх людей ці колодязі представляли велику цінність, адже вони були головним джерелом води, а значить і життя. Часом у дні сильної посухи стародавні жителі організовували цілі паломництва, щоб спуститися по воду в глибини Баорі.
Колодязі Баорі це не тільки цінні джерела води, а й чудові і унікальні архітектурні твори.
Головним твором колодязного мистецтва і свідченням величі древніх майстрів Індії є колодязь Чанд Баорі. Він не тільки вражає своєю архітектурою і місткістю.
Цей колодязь влаштований таким чином, щоб у ньому завжди була вода. Дивно, що його стіни зроблені так, що не відображають коливання води, тому неосвіченій людині може здатися, що колодязь порожній.
Вода в ньому не нагрівається, залишаючись прохолодною в будь-яку погоду.
Він починається широким квадратом, помітно звужуючись до низу. Щоб спуститися в її глибини, потрібно мати хорошу рівновагу, тому що сходи у нього дуже круті, вузькі і не мають поручнів.
Чанд Баорі побудували приблизно між IX і XI століттями в маленькому містечку Абанері. Це найглибший ступінчастий колодязь.
Він допомагав людям, збираючи дощову воду для днів засухи, коли вони приходили до нього полчищами, щоб втамувати спрагу і скупатися в його прохолодних водах.
Окрім своєї головної функції, Чанд Баорі ще був місцем, де проводилися ритуальні обряди.
Ходять чутки, що зменшена в кілька разів копія Чанд Баорі є в Бердянську.
Також часто спускаються в колодязь для того, щоб помити руки і ноги, ті, хто приходить помолитися в храм, що знаходиться поряд з ним.
Спуститися в глибину колодязя наважиться не кожен. Це далеко не безпечна прогулянка. 3500 його сходинок дуже круті і не мають огороджень.
Чанд Баорі настільки майстерно прикрашений, що його легко можна назвати підземним палацом.
Шлях до води нелегкий, як і до будь-якого скарбу. А в дні посухи вода стає набагато дорожче золота. Цей колодязь яскраве свідчення майстерності і таланту давніх жителів Індії.
Серед місцевих жителів ходить легенда, що Чанд Баорі побудували зовсім не люди, а демони, всього за одну ніч.
Група людей, яких дуже вразило це індійське чудо, хочуть навіть присвятити йому окремий сайт в інтернеті.
Як і інші ступінчасті колодязі, Чанд Баорі заповнюється водою тільки в сезон дощів, щоб зберігати її кілька місяців, а в посуху дарувати радість місцевим жителям.