Природа не перестає дивувати і зачаровувати своїми красотами. Кожен раз, коли ми думаємо, що все вже побачили і нас ніщо вже не вразить, вона підносить нам сюрприз. Ось і зараз природа відкрила нам одне зі своїх чарівних місць -
Печеру ластівок. Вона схожа на гігантський колодязь, захований в густих тропіках центральної Мексики. На цей природний скарб приїжджають помилуватися люди зі всього світу. Особливо вона приваблює спелеологів і бейс-джамперів. Найбільше вражають її розміри. Глибина її сягає 376 метрів. У неї легко помістився б Empire State Building - найвищий будинок у світі.
Печера ховається в густих джунглях і манить бейс-джамперів похмурим входом в нікуди. Його діаметр сягає 55-ти метрів.
До печери не так-то просто добратися. До неї веде вузька труднопрохідна пішохідна стежка, яка більше підходить для джипів, а екологи, які прагнуть зберегти унікальну природу цих місць, ввели ряд обмежень на відвідуваність.
Печеру важко дослідити, тому що не можна відразу зорієнтуватися в її розмірах. Секрет в тому, що печера різко розширюється в глибину від свого 55-ти метрового горлечка - до серединки діаметром 130-160 метрів. Занурюватися в неї - важке випробування навіть для досвідчених бейс-джамперів.
Щоб зберегти унікальну екосистему Печери ластівок, для спуску в неї дозволена тільки одна спеціальна доріжка з майданчиком для обладнання.
У печері живе велика колонія ластівок, яка складається з кількох мільйонів особин. Завдяки їм печера і отримала свою назву. Щоб зайвий раз не турбувати пернатих господарів, занурення дозволені тільки в строго відведені години. Зустріч зі зграєю ластівок небезпечна для бейс-джамперів під час затяжного стрибка.
Спуск в печеру - складне завдання через її ступінчастість та велику кількості укосів. Один тільки спуск може займати близько двох годин.
Завдяки відвалившимся осколкам стін і пташиному посліду, дно печери служить будинком для багатьох рідкісних видів комах, бактерій, грибків і плазунів. Повітря на дні важке і наповнене запахами гниття, і, хоча перебування там вважається безпечним, фахівці не рекомендують перебувати там тривалий час без спеціального обладнання.
На дні печери є безліч тунелів і спусків ведучих на більш низькі рівні, багато з яких ще не досліджені.
Сміливці, які вирішили стрибнути в печеру з парашутом, повинні все добре розрахувати. Падіння вглиб печери триває всього 12 секунд, а відкривати парашут потрібно строго на 6-7 секунді польоту.
Печера приносить непоганий дохід місцевим жителям, які зробили з неї прибуткове туристичне місце. До цього їх єдиним доходом було сільське господарство. Але, на жаль, туризм приніс з собою серйозну проблему - забруднення навколишнього середовища.